Światowe Dni Młodzieży – podsumowanie i zaproszenie do nowych galerii zdjęć

SDM logo

W środę 20 lipca 2016 w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie gościliśmy w Jemielnicy grupę młodzieży, 61 osób z Velehradu ( Czechy ) razem ze swoim opiekunem o. Radomirem.

Młodzi ludzie zamieszkali u naszych rodzin, które wyraziły chęć przyjęcia uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016. Były to 23 rodziny.

W czwartek nasza młodzież jemielnicka i  z Velehradu spotkała się z młodzieżą z Meksyku i Libanu, którzy przybyli do nas na dzień sportu z parafii strzeleckich. Po południu wszyscy uczestniczyli w Eucharystii  w Strzelcach Opolskich w parafii św. Wawrzyńca.

Piątek był dniem pokuty i miłosierdzia, w tym dniu część naszych gości przebywa w DPS w Kadłubie, a część w Barce, domu dla bezdomnych, wieczorem wszyscy uczestniczyli w drodze Krzyżowej ulicami Strzelec i Eucharystii w parafii św. Podwyższenia  Krzyża św.

W sobotę wszyscy uczestniczyli w Diecezjalnym  Spotkaniu Młodych na Górze św. Anny i w Opolu z udziałem naszych Księży Biskupów.

Niedzielne przed południe Młodzi spędzili uczestnicząc w liturgii parafialnej i w rodzinach, w których mieszkali. Po południu wszyscy dobrze się bawili uczestnicząc w spływie kajakowym na Małej Panwi

Poniedziałek, to dzień pożegnania, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży udali się na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa. Czas spędzony w Jemielnicy zakończyliśmy udziałem w uroczystej Liturgii, której przewodniczył ks. prob. Henryk Pichen, Słowo Bożę wygłosił o. Radim

Pozostaje nam podziękować młodzieży z Czech, Jemielnickiemu Wolontariatowi Młodych, Rodzinom goszczącym uczestników SDM  i szczególnie ks. Jarosławowi  Ostrowskiemu, który przez 2 lata intensywnej pracy i poświęcenia przygotowywał z naszą Młodzieżą te szczególne Dni w Jemielnickiej Społeczności.

Zapraszam do nowych galerii zdjęć ze Światowych Dni Młodzieży w Jemielnicy.

Ks. Jarosław Ostrowski