Pielgrzymka samolotowa do Fatimy 04-12.08.2016r – przydatne informacje

    Pielgrzymka 2016 Fatima samolot Jemielnica wersja III

     Nasza parafia organizuje w dniach od 4 do 12 sierpnia 2016 roku pielgrzymkę samolotową do Fatimy (Portugalia) i Santiago de Compostela (Hiszpania). Program i warunki udziału w pielgrzymce są wyłożone na ołtarzu bocznym obok ogłoszeń parafialnych. Koszt pielgrzymki wynosi 3 649 zł. Informacji o pielgrzymce udziela oraz zapisy w terminie do 10 grudnia b. r. przyjmuje Ryszard Nocoń – tel. 77 463 23 38 (po godz. 17.00).

Program pielgrzymki można także pobrać tutaj.

PIELGRZYMKA

Fatima – Santiago de Compostela

Lizbona – Santarem – Fatima – Aljustrel – Valinhos – Tomar – Batalha – Alcobaca – Nazare – Coimbra – Porto – Braga – Pedron (Pedrouzo) – Santiago de Compostela – Salamanka – Avila – Madryt

(9 dni, samolot)

Termin: 04 – 12.08.2016 Cena: 3649 PLN

Ramowy program imprezy

04.08.2016 (czwartek): LIZBONA

Wyjazd autokarem z Jemielnicy (plac przed Kościołem) do Warszawy o 5.00. Wylot do Amsterdamu o 12.25, przylot o 14.30. Wylot do Lizbony o 20.55, przylot o 22.50. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

05.08.2016 (piątek): LIZBONA – SANTAREMFATIMA

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie: stolicy Portugalii: zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama, położona na wzgórzu u stóp Zamku św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami, Katedra Se (największa świątynia miasta, siedziba biskupa), Kościół Św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego; dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów. Krótki postój w Santarem, gdzie znajduje się Kościół Św. Stefana z pamiątką Cudu Eucharystycznego z XIII wieku. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

06.08.2016 sobota): FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS – TOMAR – FATIMA

Śniadanie. Pobyt w Fatimie. Nawiedzenie Sanktuarium, miejsce objawień: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii, oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Przejazd do Tomar i zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

07.08.2016 (niedziela): FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Przejazd do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na malowniczej plaży. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

08.08.2016 (poniedziałek): FATIMA – COIMBRA – PORTO – BRAGA

Śniadanie. Po Mszy Św. przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry. Dalszy przejazd i postój w Porto – zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO portu. Kościół św. Franciszka. Most żelazny z XIX w. Zwiedzanie Bragi – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów – Ratusz, Katedra, Sanktuarium Sameiro i Bom Jesus del Monte.. Obiadokolacja i nocleg w Bradze lub okolicy.

09.08.2016 (wtorek): BRAGA – PEDRON (PEDROUZO) – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Santiago de Compostela. Przejazd na Szlak Św. Jakuba, piesza wędrówka Szlakiem z Pedron lub Pedrouzo do Santiago. Msza Święta w Bazylice Św. Jakuba o 12.00 (msza dla pielgrzymów). Nawiedzenie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, miejsce docelowe licznych pielgrzymek do Grobu Świętego Jakuba.. Zwiedzanie Santiago. Czas wolny, Obiadokolacja i nocleg.

10.08.2016 (środa): SANTIAGO DE COMPOSTELA – SALAMANKA – AVILA

Śniadanie. Przejazd przez Salamankę (krótkie zwiedzanie wspaniałego starego miasta wpisanego na listę UNESCO – Stara i Nowa Katedra, Uniwersytet, Klasztor Dominikanów) w kierunku Madrytu. Przejazd do Avili, nawiedzenie gotyckiej Katedry Chrystusa Zbawiciela, Monasterio de Santo Tomás – wybudowany w  1482r. i zarządzany przez dominikanów klasztor, letnia rezydencja monarchów katolickich, w kaplicy znajduje się grób jedynego syna Ferdynanda i Izabeli – Don Juana, kompleks średniowiecznych murów obronnych.. Przejazd na obiadokolację i nocleg na trasie do Madrytu.

11.08.2016 (czwartek): AVILA – MADRYT

Śniadanie. Przejazd do centrum Madrytu – powierzchniowo trzeciej co do wielkości metropolii Europy. Zwiedzanie stolicy Hiszpanii: XVIII – wieczny Pałac Królewski zbudowany w miejscu dawnego alkazaru, spacer po mieście, Plaza Mayor (główny Plac miasta), Puerta del Sol (brama słońca) – środek Madrytu i całej Hiszpanii. Plaza Espana z pomnikiem Cervantesa, madrycka Katedra La Almudena zbudowana z okazji pięćset – lecia odkrycia Ameryki. Jest to pierwsza hiszpańska katedra poświęcona przez Papieża i pierwsza, którą Jan Paweł II poświęcił poza Rzymem, Kościół San Isidro. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

12.08.2016 (piątek): MADRYT

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Madrycie. Wylot do Amsterdamu o 6.00, przylot o 8.35. Wylot z Amsterdamu do Warszawy op 14.25, przylot o 16.20. Powrót autokarem do Jemielnicy. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Uwaga: program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:

przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 8 noclegów w hotelach 2*/3*, pokoje 2, 3 osobowe (1 w Lizbonie, 3 w Fatimie, 1 w Bradze lub okolicy, 1 w Santiago de Compostela, 1 w drodze do Madrytu, 1 w Madrycie), 7 śniadań i 7 obiadokolacji; przejazd autokarem do Warszawy, powrót autokarem z Warszawy, opiekę pilota; ubezpieczenie KL + CP + NNW + BG (koszty leczenia, choroby przewlekłe, następstwa nieszczęśliwych wypadków, bagaż); podatek VAT, miłe niespodzianki.

Cena nie zawiera: biletów wstępu, przewodników lokalnych (około 90 Euro); napojów do obiadokolacji; wydatków osobistych; dodatkowego indywidualnie wykupowanego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% ceny imprezy). Obejmuje ono okres od momentu zawarcia umowy do czasu wyjazdu na pielgrzymkę i np. gdy osoba z takim ubezpieczeniem złamie nogę, zdarzy mu się nagły wypadek lub nieszczęście w rodzinie i będzie musiała nawet w dniu wyjazdu zrezygnować z niego, to firma ubezpieczeniowa zwróci mu do 80% kosztów pielgrzymki. Osoba bez takiego ubezpieczenia traci praktycznie całość kosztów wyjazdu. Jest jeszcze ubezpieczenie od kosztów rezygnacji które obejmuje choroby przewlekłe. Jeżeli osoba objęta takim ubezpieczeniem (8% ceny imprezy) zachoruje nawet w dniu wyjazdu i nie jedzie, to również dostaje zwrot do 80% kosztów imprezy. Dopłata do pokoju jednoosobowego (850 PLN).

Pielgrzymka 2016 Fatima samolot Jemielnica wersja III_MAREKORGANIZATOR:

Biuro Turystyczno-Marketingowe „MAREK”

47-220 Kędzierzyn-Koźle, al. J.Pawła II 17

tel. 77/4811457, marek@biuromarek.pl